2-0-ra nyertünk Maglódon

A Pest megyei I. osztály nyolcadik fordulójában a Maglód otthonában lépett pályára első számú felnőtt csapatunk.

A találkozó elején nem sok veszély alakult ki a kapuk előtt, jól szűrtek a védelmek.
A 21. percben aztán Tóth Gy. fordult le védőjéről, de nagy erejű lövését Bene hárította.
Válaszképp egy jobb oldali beadás után, Kőbányai lőtt a kapunk fölé, majd egy perccel később újra Kőbányai próbálkozott, de ezúttal Gyatyel állta útját a labdának.
A 31. percben Rétsági középre ívelését Vitányi fejelte kapura, azonban Bene lehúzta a játékszert.
A 34. percben Patály 25 méteres szabadrúgása szállt kevéssel a felsőléc fölé.
A félidő zárásaképp Szemán 20 méteres szabdarúgását védte Bene.
Fordulást követően még eggyel magasabb fokozatba kapcsolt a DMTK és a 49. percben megszereztük a vezetést. Egy szép akció végén Rétsági lövését Bene kiütötte, a lecsorgót Mendebaba tűzte rá, ami egy védő kezéről pattant Kozári elé, aki egyből, a rövid sarokba továbbított. 0-1!
Az 54. percben Poncok jobb oldalról ívelt középre, a lecsúszott beadása viszont a kapufán csattant.
A 60. percben Tóth Gy. lépett meg védői elől és az oldalhálóba bombázott.
A 63. percben Kőbányai lőtt a kapunk fölé.
A 65. percben remek akciót vezettünk, Vitányi gurított Tóth elé, aki középre játszott Rétságihoz, csapatkapitányunk az érkező Vitányi elé tálalt, ő pedig 13 méterről a rövid alsóba tüzelt. 0-2!
Az utolsó percekre még maradt egy Poncok lövés, majd egy Gyatyel bravúr, a találkozó lefújása előtt pedig Mészáros játszott Rétságihoz, aki Tóthot választotta középen. Csatárunk beforgatta védőjét, de közeli lövése egy menteni igyekvő lábról mellé szállt.
Megérdemelt 2-0-s győzelmet arattunk és így újra az első helyen állunk a tabellán.
Csapatunk legközelebb szombaton 15 órától a Dunavarsányt látja majd vendégül.
Maglódi TC - Dunaharaszti MTK 0-2 (0-0)
Maglód, 150 néző, vezette: Rabi J. (Csorba G., K.Szabó K.)
Maglód: Bene, Halász (Vincze 63.p), Kőbányai (Kalina 63.p), Borsos, Németh Zs., Horváth R. (Tatai 71.p), Poncok, Németh R., Budafai, Seregy, Petric
DMTK: Gyatyel, Szalay, Wágner, Patály, Kozári, Pataki (Mészáros 90.p), Mendebaba, Szemán (Szmola 92.p), Rétsági, Vitányi, Tóth Gy.
Gólszerzők: Kozári 49.p, Vitányi 65.p
Sárga lapok: Németh Zs. 44.p, Kőbányai 48.p, Budafai 51.p, Petric 67.p, Vincze 81.p ill. Pataki 67.p
Halász Gyula vezetőedző: "Nem játszottunk igazán jól az első félidőben, de a második játékrészben mutatott teljesítményünk alapján teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Külön örülünk, hogy sikerült komolyabb sérülés nélkül befejezni a találkozót."