Magabiztos győzelem Törtelen

A Pest megyei I. osztály hatodik fordulójában Törtelen lépett pályára a DMTK első számú felnőtt csapata.

Már az első percektől érződött, hogy más célokért küzd a bajnokságban a két csapat.
A mieink végig irányították a mérkőzést.
A 2. percben Pataki lőtt fölé egy szögletet követően, majd Mendebababa kísérlete tévesztett célt, szintén egy sarokrúgást követően.
A 11. percben Pataki remekül ugratta ki Kozárit, akinek a közeli lövését Inczédy hárította. Még mindig a 11. percben jártunk, amikor egy labdaszerzést követően Patály ugrott ki, de bombája a kapufán csattant.
A 15. percben Szalay a jobb oldalról emelt középre, ahol a tétovázó védők között Mendebaba bújt ki és a léc alá fejelt. 0-1!
A 17. percben Bábik T. 23 méterről még mellé lőtt, ám két perccel később Pataki passza után, egy csellel elfektette védőjét és a kapuba tüzelt. 0-2!
A 26. percben Mendebaba indítását Pataki helyezte mellé.
A 31. percben Vitányi szöktette Bírót, ám az ő próbálkozását Inczédy kiütötte.
A 40. percben egy 23 méteres szabadrúgást Patály zúdított a felőlécre.
A 42. percben Bíró szép csellel rázta le védőjét, majd Patály elé tálalt, akinek közeli próbálkozását az egyik védőnek sikerült kivágnia.
A félidő zárásaképp Szalay tört be a büntetőterületre szép cselekkel, de közeli löketét Inczédy hárította.
Fordulást követően sem változott a játék képe, a fiatal Törtel a védekezésre összpontosított, a támadások vezetésére már nem maradt erejük.
Az 50. percben Bábik T. lövését fogta Inczédy, majd Kozári kísérletét is védte a hazai kapus.
Az 57. percben Bírót lökték fel a tizenhatoson belül, amiért büntetőhöz jutottunk. A labda mögé Mendebaba állt, viszont Inczédy ezt is kiütötte.
A 68. perctől aztán beindult a DMTK henger: Ekkor Szmola remek ütemben ugratta ki Bírót, aki nem hibázott, Inczédy mellett a kapuba lőtt. 0-3!
A 72. percben Mészáros beadására érkezett Bíró és védőit megelőzve a gólvonal mögé helyezett. 0-4!
A 85. percben Bíró passzolt Mészároshoz, aki 11 méterről lőtt a hálóba. 0-5!
A 88. percben Bíró húzott el a jobb oldalon, majd mesterien tálalt középre, ahol Bábik D. előzte meg védőit és a gólvonal mögé helyezett. 0-6!
A 91. percben Mészáros szöktette Bírót, aki átverte a hazai csere kapust és a hosszú alsóba tüzelt. 0-7!
A folytatásban másra már nem maradt idő, így a DMTK magabiztos játékkal, megérdemelten győzte le 7-0-ra a Törtelt.
Csapatunk ezzel átvette az első helyet a tabellán! Legközelebb a jelenleg kilencedik helyen álló Pilist látjuk vendégül szombaton 16 órától.
Törteli KSK - Dunaharaszti MTK 0-7 (0-2)
Törtel, 100 néző, vezette: Jakab M. (Berki A., Bíró R.)
Törtel: Inczédy (Nagy I. 73.p), Sáfrány, Boros, Dani, Kissgyörgy, Kecskés, Nagy A. (Nagy D. 54.p), Nagy Sz., Horváth R., Mécs (Bordás 46.p), Sziládi
DMTK: Gyatyel, Szalay, Wágner, Rétsági, Vitányi, Pataki (Mészáros 62.p), Mendebaba, Kozári (Vörös 86.p), Patály (Bábik D. 76.p), Bábik T. (Szmola 65.p), Bíró
Gólszerzők: Mendebaba 15.p, Bábik T. 19.p, Bíró 68.p, 72.p, 91.p, Mészáros 84.p, Bábik D. 88.p
Sárga lapok: Sáfrány 9.p, Mécs 45.p, Inczédy 58.p
Halász Gyula vezetőedző: "Gratulálok a csapatnak! Magabiztosan hozták a fiúk az elvárt hétvégi győzelmet, ami a kidolgozott helyzetek alapján, lehetett volna nagyobb arányú is!"