Szűkös győzelem Tökölön

A Pest megyei I. osztály ötödik fordulójában a Tököl otthonában lépett pályára a DMTK.

A 2. percben a Tököl végezhetett el szögletet, ami után Szirtesi csúsztatott a kapunk mellé.
Válaszképp Szmola szabadrúgását Rétsági vette át az alapvonal előtt és középre lőtt, ám a próbálkozása a felsőlécre pattant.
A 12. percben Szmola 23 méteres szabadrúgása szállt fölé, majd Pataki egy labdaszerzést követően tüzelt kapura, de Botlik a helyén volt.
A 31. percben egy gyors hazai akció végén pörgetett a kapunk fölé Hacioglu, majd egy beadás utáni fejes repült mellé.
A 39. percben Szmola szabadrúgását Bíró csúsztatta kapura, viszont Botlik újra hárított.
A második játékrész elején Szmola távoli szabadrúgása szállt mellé.
A 63. percben Deldar lövését fogta Gyatyel, majd a 64. percben Deldar a felsőlécet találta telibe egy távoli lövéssel.
A 65. percben Tóth Gy. szerzett labdát a hazai térfélen és egészen a tizenhatosig robogott a játékszerrel. Középre ívelt labdájára Bíró érkezett és a rövid alsóba fejelt. 0-1!
Válaszképp Szirtesi fejesét kellett Gyatyelnak hárítania, majd Bíró kísérletét védte Botlik.
A 78. percben tíz főre fogyatkoztunk, mert Rizk játékvezető reklamálás miatt kiállította Tóth Gy-t.
A találkozó legvégére már csak egy csúnya jelenet maradt: a menteni igyekvő Szirtesi rúgta fejbe Bírót úgy, hogy játékosunkat le kellett cserélni. Neki mielőbbi gyógyulást kívánunk.
Összességében egy kevés nagy helyzetet hozó mérkőzésen vagyunk túl, amelyet egy jól sikerült kontratámadással sikerült megnyernünk és ezzel feledtettük a múlt heti Felsőpakony elleni vereséget.
Csapatunk legközelebb Törtelre látogat, ahol szombaton 16 órakor kezdődik majd az összecsapás.
VSK Tököl - Dunaharaszti MTK 0-1 (0-0)
Tököl, 150 néző, vezette: Rizk A. (Kányási I., Drótár P.)
Tököl: Botlik, Guba, Herczog, Boznánszky, Kulcsár, Hacioglu, Szirtesi, Árkocsevics, Tarnóczy (Fazekas 70.p), Barizs, Deldar
DMTK: Gyatyel, Szalay, Kozári, Rétsági, Vitányi, Vörös (Kálazi 85.p), Mendebaba, Szmola, Pataki, Bíró (Bábik T. 89.p), Mészáros (Tóth Gy. 58.p)
Gólszerző: Bíró 65.p
Sárga lapok: Szirtesi 11.p, Herczog 38.p, Árkocsevics 55.p, Kulcsár 88.p ill. Pataki 29.p, Vitányi 61.p
Kiállítva: Tóth Gy. 78.p
Halász Gyula vezetőedző: "Szépen kivitelezett kontrajátéknak köszönhetően nyertük meg a mérkőzést. A három ponttal elégedettek lehetünk, viszont voltak gyengébb teljesítmények, ami meglátszott a csapat összképén. Ezen a következő mérkőzésre változtatnunk kell. Bíró Tominak jobbulást kívánunk! Bízunk benne, hogy a jövőben nem fogyatkozunk tovább!"