Kijött a kétosztálynyi különbség

A Magyar Kupa hatodik fordulójában a Budapest Honvéddal mérte össze erejét első számú felnőtt csapatunk.

Rengeteg szurkoló és szép idő várta a csapatokat. Nem is kellett csalódnia a kilátogató nézőknek, mert igazán közönségszórakoztató összecsapást vívtak a felek.
A 4. percben megszerezte a vezetést a Honvéd: Kukoc bal oldali szögletét Batik fejelte a léc alá. 0-1!
A 7. percben Banó-Szabó távoli szabadrúgása kerülte el a kapunkat.
Három perccel később Banó-Szabó lövését védte Scheilinger, majd Kukoc lábáról is leszedte a játékszert.
A 13. percben Kukoc tekert középre balról, ahol Cipf érkezett és a léc alá helyezett. 0-2!
A 16. percben Nagy G. tört be a tizenhatoson belülre, de közeli próbálkozását Scheilinger hárította.
A 19. percben Gacsal indította meg remekül Mendebabát, aki 11 méterről mellé lőtt.
A 21. percben Kukoc szép cselek után, 13 méterről a hosszúba tüzelt. 0-3!
A 34. percben Banó-Szabó jobbal, 20 méterről a léc alá csavart. 0-4!
A 38. percben Vadócz szabadrúgását ütötte oldalra Scheilinger.
A 43. percben Kukoc szögletére Kálnoki-Kis érkezett és a léc alá továbbított. 0-5!
Az 52. percben Kukoc lövését védte Scheilinger.
Az 57. percben Rétsági szöktette a jobb szélen Nichenkot, aki egyből középre tekert, ahol Mendebaba érkezett és a hálóba pörgetett. 1-5!
A 64. percben Kukoc beadása után, Kálnoki-Kis fejesét ütötte ki Scheilinger.
A 75. percben Uzoma bal oldali beívelését Kulach tekerte a kapunkba. 1-6!
A 90. percben Cipf indította meg Kulachot, aki a gólvonal mögé helyezett. 1-7!
Összességében a Honvéd megérdemelten és magabiztosan jutott tovább, de a második félidei játékuk miatt a mieinknek sem kell szégyenkezniük.
Dunaharaszti MTK - Budapest Honvéd 1-7 (0-5)
Dunaharaszti, 1000 néző, vezette: Juhász D. (Szalai D., Imrő J.)
DMTK: Scheilinger, Bíró, Sundas, Torkos, Gacsal, Varga T. (Mészáros 77.p), Kovács G., Mendebaba, Rétsági, Fekete O. (Kántor 77.p), Nichenko (Fekete M. 72.p)
Honvéd: Tujvel, Kovács N. (Aliji 56.p), Batik, Kamber, Kálnoki-Kis, Kukoc (Uzoma 74.p), Nagy G., Vadócz, Banó-Szabó (Ben-Hatira 62.p), Kulach, Cipf
Gólszerzők: Mendebaba 57.p ill. Batik 4.p, Cipf 13.p, Kukoc 21.p, Banó-Szabó 34.p, Kálnoki Kis 43.p, Kulach 76.p, 93.p
Sárga lap: Kamber 59.p
Króner Péter vezetőedző: "Próbáltunk futballozni, de az első félidőben kijött a kétosztálynyi különbség. Szünet után stabilabbak voltunk, ez a játékrész mindenképpen elfogadható."

Fotók: honvedfc.hu