2-0-ra kikaptunk a Monortól

Az NB III Közép-csoport hetedik fordulójában a második helyen álló Monort látta vendégül első számú felnőtt csapatunk.

Sajnos, egy peches góllal már a hetedik percben vezetéshez jutott a Monor. Ekkor Hrepka tört be a tizenhatoson belülre és közelről kapura lőtt, amit Gacsal blokkolt, ám a labda Mendebabát találta el, akinek a testéről a gólvonalunk mögé pattant a játékszer. 0-1!
A bekapott találat után, a mieink átvették az irányítást, de az meddőnek bizonyult.
A 30. percben egy gyors akció végén, Sundas szabálytalankodott Nagy B-vel szemben a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé Hrepka állt és magabiztosan értékesítette a büntetőt. 0-2!
A 39. percben ismét Hrepka került lövőhelyzetbe, de ezúttal Scheilinger hárított.
A 42. percben Rétsági szép cseleket követően a kapu fölé tüzelt. A 43. percben Kántor végezhetett el szabadrúgást az oldalvonal mellől és nagy erejű lövését Bozsónak kellett a mezőnybe öklöznie.
Fordulást követően is a mieink birtokolták többet a labdát, azonban a monoriak kontrái veszélyesek voltak.
A 49. percben egy szemre is tetszetős akciót vezettünk, aminek végén Rétsági lövése tévesztett célt.
A 62. percben Hrepka próbálkozását hárította Scheilinger, majd egy szöglet után Kovács mentett a gólvonalunk elől.
A folytatásban leginkább a mezőnyben gyűrték egymást a felek, igazán nagy lehetőség nélkül.
A helyzeteit jobb arányban kihasználó Monor 2-0-ra győzött, a mieink pedig ezzel a vereséggel visszacsúsztak az utolsó helyre a tabellán.
Legközelebb szombaton, 15 órakor lép majd pályára csapatunk, amikor az NB I-ben szereplő Honvédot látjuk vendégül a Magyar Kupa hatodik fordulójában.
Dunaharaszti MTK - Monori SE 0-2 (0-2)
Dunaharaszti, 200 néző, vezette: Bálint A. (Flinta Z., Vrbovszki P.)
DMTK: Scheilinger, Kántor (Fekete O. 60.p), Gacsal, Torkos, Sundas, Varga T., Mendebaba, Kovács G. (Mészáros 80.p), Rétsági, Bíró, Nichenko (Fekete M. 83.p)
Monor: Bozsó, Fisli, Barthel, Ficsor, Hrepka (Haragos 69.p), Farkas Á., Pintér, Tóth F., Tóth Á. (Szegedi 92.p), Szabó Zs., Nagy B. (Sznopka 89.p)
Gólszerzők: Mendebaba 7.p (öngól), Hrepka 30.p (11-esből)
Sárga lapok: Torkos 20.p, Sundas 29.p, Gacsal 85.p, Fekete M. 88.p ill. Szabó Zs. 44.p, Farkas Á. 48.p, Nagy B. 65.p, Tóth F. 74.p
Króner Péter vezetőedző: "Kiegyenlített meccset játszottunk a remek erőkből álló Monorral, de sajnos két egyéni hibánkat kihasználták a vendégek és, így nyerni tudtak."