Egygólos vereség a Taksonytól

Az NB III Közép-csoport negyedik játéknapján a Taksonnyal találkozott a DMTK első számú felnőtt csapata.

Az első néhány perc kiegyenlített játéka után, egy szögletet követően Sundas centikkel fejelt a taksonyi kapu fölé.
A 12. percben Gálfi lövésénél volt Scheilinger résen.
A 14. percben Fekete O. tört be a büntetőterületen belülre, ahol Hegedűs lökte fel, ám a tizenegyes ezúttal elmaradt.
Nem úgy a másik oldalon, hiszen a 21. percben Sundas szabálytalankodott a tizenhatoson belül, amiért büntetőt ítélt a játékvezető. A labda mögé Szilágyi állt és magabiztosan értékesítette a tizenegyest. 1-0!
A 45. percben Kozári került helyzetbe, de közeli próbálkozását Scheilinger kiütötte.
A második játékrészre felpörögtek a mieink: az 50. percben Rétsági élesen betekert szöglete talált volna utat a hálóba, azonban Ivancsics fölé paskolta a labdát.
Az 57. percben Patály tartott rá Fekete O. lábára, viszont a játékvezető ezt sem ítélte úgy, hogy tizenegyest kellett volna adnia...
Elkeseredetten rohamoztak a mieink, ám a hazaiak masszívan védekeztek, sőt egy kontrából újabb gólt szerezhettek volna, de Scheilinger a helyén volt.
A 84. percben egy szögletnél Honti emelkedett a legmasabbra, azonban fejese centikkel mellé szállt.
A folytatásban nagyobb lehetőség nem akadt egyik csapat előtt sem, így egy küzdelmes, igazi taktikai csatát hozó mérkőzésből, a Taksony jött ki ezúttal győztesen.
Ha csak az egyik tizenegyest befújja a játékvezető a javunkra, akkor teljesen más eredmény is születhetett volna, viszont így sajnos, vereséget szenvedtünk.
A DMTK legközelebb vasárnap 16 órakor, az újonc Dabas-Gyón ellen lép majd pályára hazai környezetben.
Taksony SE GP Solar - Dunaharaszti MTK 1-0 (1-0)
Dabas, 200 néző, vezette: Kulcsár K. (Kis Z., Szabó D.)
Taksony: Ivancsics, Patály, Wágner, Hesz, Hegedűs Cs., Nádházi (Szalay M. 64.p), Kozári (Nagy Z. 90.p), Nyéki (Eichenvalder 83.p), Gálfi, Kákonyi, Szilágyi
DMTK: Scheilinger, Bíró, Honti, Sundas, Varga T. (Torkos 89.p), Rétsági, Mendebaba, Gacsal, Fekete O. (Mészáros 80.p), Kántor (Fekete M. 52.p), Nichenko
Gólszerző: Szilágyi 22.p (11-esből)
Sárga lapok: Gálfi 11.p, Kozári 44.p ill. Bíró 11.p, Sundas 25.p, Honti 16.p
Króner Péter vezetőedző: "Sajnos egy peches meccsen vagyunk túl, mert amíg az egyik oldalon volt egy tizenegyes, amit befújt a játékvezető, addig a másikon kettő megítélése is elmaradt, így sajnos ezúttal alulmaradtunk."