2-0-ra nyertünk a Pilissel szemben

A Pest megyei I. osztályú bajnokság huszonnyolcadik fordulójában a Pilist látta vendégül első számú felnőtt csapatunk.

Aktívan kezdtek a mieink, hiszen már az ötödik percben veszélyeztettük a vendég kaput. Ekkor Pesti szögletét Horváth Gy. fejelte kapura, ám Félix kiütötte a próbálkozást.
Hét perccel később Novák elé pattant vissza a labda, amit 16 méterről lőtt volna rá, azonban egy menteni igyekvő lábról levágódott a játékszer.
A 16. percben Pesti húzott el a bal oldalon és középre adott, ahol Balogh B. érkezett és a hálóba pörgetett. 1-0!
A vezetés megszerzése után sem változott a játék képe. A 20. percben Novák tüzelt mellé, míg a 22. percben Pesti éles szögből leadott próbálkozását öklözte ki Félix.
A 41. percben Gyökér lövése szállt mellé.
A félidő zárásaképp Horváth beadását Balogh B. készítette le Tóthnak, de az ő lövését megfogta Félix.
Fordulás után, alig telt egy perc, amikor Novák tálalt Balogh B. elé, viszont támadónk próbálkozását Félix hárította.
A 48. percben Tóth Gy. szerzett labdát, majd 24 méterről a léc fölé bombázott.
Az 57. percben Pesti szöglete ezúttal a hosszú oldalra szállt, ahol Simon érkezett és védhetetlenül lőtt a hálóba. 2-0!
A 69. percben Sipos került nagy helyzetbe, viszont a kapunk mellé helyezett.
A 72. percben egy gyors kontrát vezetett a Pilis, aminek végén Krizsán B. közeli kísérletét Palásthy bravúrral védte.
Alig volt hátra negyedóra, amikor Rétsági passzolt Tóth Gy. elé, ő pedig nagy erővel lőtt a rövid felső felé, ám Félix ezúttal is a helyén volt.
A folytatásban is maradt még helyzet, hiszen előbb 20 méterről tekert mellé Novák, majd szép cseleket követően újra Novák próbálkozhatott, de Félix hárított.
Újabb gól már nem született, így a DMTK megérdemelten, 2-0-ra győzött. A találkozón fejsérülést szenvedő Szegedinek mielőbbi gyors felépülést kívánunk!
A mieink legközelebb szombaton, 17 órától a Biatorbágy vendégei lesznek.
Dunaharaszti MTK - Pilisi LK-Legenda Sport 2-0 (1-0)
Dunaharaszti, 150 néző, vezette: Moldván I. (Molnár A., Drótár P.)
DMTK: Palásthy, Vitányi (Szemán 68.p), Kovács-Galavics, Szalai, Pesti (Kozári 82.p), Rétsági, Horváth Gy. (Hamar 57.p), Novák, Tóth Gy. (Pataki 90.p), Balogh B. (Olasz 87.p), Simon
Pilis: Félix G., Barcsai, Deák (Félix K. 57.p), Krizsán M. (Sznopka 89.p), Csepregi, Sipos (Csikós 70.p), Szegedi (Krizsán B. 17.p), Péntek, Árvai (Szentiványi 70.p), Gyökér, Tóth Á.
Gólszerzők: Balogh B. 16.p, Simon 57.p
Sárga lapok: Tóth Á. 65.p
Gálhidi György vezetőedző: "Sok dolog rendben volt ezen a mérkőzésen, domináltunk, jó volt a labdabirtoklásunk. Hiányérzetem csak azért van, mert az utolsó passzok és a beadások nem voltak pontosak, viszont most a győzelem megszerzése volt a legfontosabb!"

Fotók: Fugerth Fotó