Izgalmas hajrá végén nyertünk Nagykátán

A Pest megyei I. osztály huszonnegyedik fordulójában a Nagykáta vendége volt első számú felnőtt csapatunk.

A hirtelen jött nagy eső és erős szél ellenére, jól kezdtük a mérkőzést. A 3. percben Vitányi robogott el a jobb oldalon és középre adásáról csak centikkel maradt le Simon.
A 7. percben Eszlátyi szögletét Horváth Gy. emelte a kapu fölé.
Néhány perccel később Eszlátyi ezúttal egy szabadrúgást tekert középre és a kipattanót Novák nagy erővel bombázta fölé.
A 12. percben Novák lövése után került a labda Simon elé, aki Vitányihoz játszott, ám szélsőnk a kapu mellé helyezett.
A 22. percben ismét Vitányi rázta le védőjét és középre emelt, ahol Horváth Gy. érkezett, viszont a kapu fölé tüzelt.
A 38. percben egy lecsorgó került Vitányi elé, aki éles szögből a kapufát találta telibe.
Fordulást követően sem változott a játék képe, a mieink támadtak, míg a Nagykáta jobbára kontrákra rendezkedett be. A 47. percben Mányi B. próbálkozását védte Palásthy könnyedén.
Válaszképp Szalai élesen belőtt labdáját tolta a léc fölé Barta, majd néhány pillanat múlva Novák lőtt fölé.
Az 53. percben Palásthy indítását Simon fejelte Tóth Gy. elé, azonban az ő lövése sem talált célt.
Az 56. percben egy nagy bedobás után Novák lőhetett, viszont Barta résen volt.
Az 59. percben Mányi D. került helyzetbe, ám a rövid sarok felé tartó kísérletét Palásthy magabiztosan védte.
Újabb néhány perc elteltével Horváth Gy. lőtt mellé, majd Tóth B. tekert a kapunk fölé.
Mikor már-már mindenki elkönyvelte a döntetlent, akkor jött a slusszpoén: a 91. percben Kovács B. tekert egy szabadrúgást balról a hosszú oldalra, ahol Tóth Gy. emelkedett a legmagasabbra és a kapuba fejelt. A labdába Barta még belekapott, de hárítani már nem tudott. 0-1!
A folytatásban másra nem maradt idő, így a mieink egy nagyon nehéz összecsapás során gyűjtötték be a számunkra rendkívül fontos három pontot. A tabellán az állás nem változott, mivel a Gödöllő is 1-0-ra nyert Taksonyban.
A DMTK legközelebb szombaton 16:30-tól, a Veresegyház csapatát látja vendégül.
Nagykáta SE-Ulviczky KFT. - Dunaharaszti MTK 0-1 (0-0)
Nagykáta, 100 néző, vezette: Harnos Cs. (Orosz F., Török M.)
Nagykáta: Barta, Domonyi, Nemes, Mányi Zs., Kiss B., Gulyás B., Tóth B., Mányi B. (Patócs 89.p), Kosztolányi, Szalkai (Rafael 90.p), Mányi D.
DMTK: Palásthy, Szalai, Kovács-Galavics (Kovács B. 63.p), Rétsági, Pesti (Pataki 80.p), Tóth F., Horváth Gy. (Hamar 80.p), Novák, Vitányi, Eszlátyi (Tóth Gy. 46.p), Simon
Gólszerző: Tóth Gy. 91.p
Sárga lapok: Kosztolányi 70.p ill. Tóth F. 58.p
Gálhidi György vezetőedző: "Sajnos, nem sikerült megismételnünk a múlt heti jó játékot. Nehéz körülmények között zajlott a meccs, esőben és nagy szélben, de az ilyen jó játékosoknak, mint a mieink, illett volna megoldani könnyebben ezt a feladatot. Két-három nagy helyzetünk volt, viszont úgy néz ki, több lehetőség kell nekünk a gólokhoz. Ellenben a mentalitás tökéletes volt, az utolsó percig küzdöttek a srácok, játékban azonban muszáj előrébb lépnünk."