2-0-ra győztünk a Cso-Ki ellen

A Pest megyei I. osztály tizenegyedik fordulójában a Cso-Ki csapatát látta vendégül első számú felnőtt együttesünk.

A mieink már az első percekben támadólag léptek fel. A 8. percben Simon passzát követően Eszlátyi lőtt fölé, majd Eszlátyi játszott Simonhoz, azonban az ő lövése is mellé szállt.
A 12. percben újra Eszlátyi próbálkozott, ám Benke a helyén volt.
A 21. percben Szalai bedobása után Simon emelt középre, ahol Eszlátyi érkezett, azonban mellé fejelt.
A 25. percben Ablonczy gurított Vitányihoz, aki a hosszú oldalon érkező Pataki elé tálalt, viszont az ő közeli lövése centikkel ugyan, de elkerülte a kaput.
A 30. percben Szalai játszott Simonhoz, Benke azonban ismét útját állta a próbálkozásnak. A félidő utolsó lehetőségét a 42. percben jegyezhettük fel, amikor Pataki beadását Eszlátyi bólintotta fölé.
A 48. percben Ocztos egy szerelési kísérlet után érkezett csúnyán a talajra és súlyosnak tűnő karsérülést szenvedett, ami után mentő szállította el Dunaharasztiból. Neki ezúton is mielőbbi gyors gyógyulást kívánunk.
A 61. percben Szalai emelt kevéssel a kapu mellé, míg a 64. percben egy lecsorgót Szalai ezúttal fölé tekert.
A 72. percben Ablonczy készítette le a labdát Tóthnak, aki egyből lőtt, de a kapufa megmentette a vendégeket.
A 74. percben Vitányi bedobását Tóth F. csúsztatta meg, viszont Simon a kapu fölé fejelt.
A 75. percben megtört a jég! Simon robogott el a balszélen, majd mesterien gurított vissza középre, ahol Ablonczy érkezett és nagy erővel a hálóba bombázott. 1-0!
A 84. percben érkezhetett volna a válasz, mert egy gyors kontra végén, Zalaegerszegi került helyzetbe, de kísérlete a kapufán landolt.
A 94. percben az adddigra már teljesen kinyíló vendégek ellen vezettünk támadást. Simon ezúttal a jobb oldalon vitte el a labdát és középre passzolt, Eszlátyi pedig a gólvonal mögé továbbított. 2-0!
Másra már nem maradt idő, így megérdemelt, 2-0-s győzelmet arattunk a Cso-Ki ellen.
A DMTK legközelebb szombaton, 13:30-tól a harmadik helyen álló Dunavarsányt látja majd vendégül.
Dunaharaszti MTK - Cso-Ki Sport 2-0 (0-0)
Dunaharaszti, 100 néző, vezette: Kiss S. (K.Szabó K., Csorba G.)
DMTK: Palásthy, Szalai, Tóth F., Rétsági (Kanizsai 46.p), Vitányi, Gulyás, Búrány, Pataki (Gaal 68.p), Ablonczy, Eszlátyi, Simon
Cso-Ki: Benke, Kator, Ocztos (Ráduly 52.p), Létai, Czinkota (Kovács L. 61.p), Horváth P., Füle, Zalaegerszegi, Vámos, Lédermayer, Mészáros
Gólszerzők: Ablonczy 75.p, Eszlátyi 94.p
Sárga lapok: Eszlátyi 70.p ill. Mészáros 45.p, Horváth P. 89.p
Gálhidi György vezetőedző: "Szégyellem magam a ma nyújtott teljesítményünk miatt, a csapatom helyett is."