Fontos meccset nyertünk a Maglód ellen

A Pest megyei I. osztályú bajnokság huszonharmadik fordulójában a Maglódot látta vendégül a DMTK első számú felnőtt csapata.

Az első lehetőség a vendégek előtt adódott: a 3. percben egy szöglet utáni fejest Scheilinger hárított.
A 12. percben Búrány passzolt Szántóhoz, aki egy szép csellel indult meg védője mellett, ám ellenfele fellökte őt, amiért a játékvezető jogosan, büntetőt ítélt. A tizenegyest Simon végezte el és magabiztosan helyezett a bal alsó sarokba. 1-0!
A gólt követően sem lassított a Dunaharaszti, gyorsan el akarta dönteni a három pont sorsát. A 15. percben Balázs R. beadását Szmola tűzte kapura, ám Bene kiütötte a labdát.
A 17. percben Szmola beívelését Búrány csúsztatta a kapu mellé.
A 18. percben Vitányi egy labdaszerzést követően lépett ki ziccerben. A kifutó kapus elől szépen passzolt vissza Simon elé, aki kapásból lőtt is, viszont a visszafutó védő blokkolni tudott.
A 23. percben Vitányit indította meg Balázs R., ő pedig kapásból emelt középre, ahol Simon érkezett, de támadónk fejesét Bene megfogta.
A 32. percben Borsos kapott remek passzt, a menteni igyekvő Rétsági visszahúzta utolsó emberként, ezért a játékvezető pedig egyből piros lappal kiállította játékosunkat.
Egy perccel később egy kapu előtti kavarodást követően Scheilinger hárított lábbal egy közeli próbálkozást.
A 41. percben Vitányi egy csel után ballal emelt kevéssel a kapu mellé.
A második játékrészben hiába az emberhátrány, továbbra is a mieink akarata érvényesült.
A 48. percben Simon 20 méteres szabadrúgását Bene szép vetődéssel boxolta az alapvonalon túlra.
Az 51. percben Fischer távolról bombázott jócskán a kapunk fölé.
Az 56. percben Gulyás indította meg a mélységből rajtoló Szántót, aki ziccerben léphetett volna ki, ám a játékvezető asszisztense téves intésére, les miatt megállította az akciót...
Újabb egy perc elteltével Szmola szép cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, majd a kapu mellé tüzelt.
A 60. percben Vitányi beadására Szmola érkezett, de ez a próbálkozás is célt tévesztett.
A 62. percben Szmola szabadrúgásból adott középre, Tóth F. fejesét azonban Bene védte.
A 81. percben Búrány 22 méterről kísérletezett, viszont Bene résen volt és hárított.
A 86. percben Gulyás szögből lőtt egy szabadrúgást kapura, amit Bene ütött a mezőnybe.
A folytatásban újabb találat már nem esett, így hatvan percnyi emberhátrány ellenére is, megérdemelt győzelmet arattunk és továbbra is két pont előnnyel vezetjük a tabellát.
A DMTK legközelebb jövő szombaton, 16 órától, a Dunavarsány vendégeként lép majd pályára.
Dunaharaszti MTK - Maglód TC 1-0 (1-0)
Dunaharaszti, zárt kapuk mögött, vezette: Németh K. (Berki A., Kovács L.)
DMTK: Scheilinger, Szalai, Rétsági, Gulyás, Búrány, Szmola, Tóth F., Vitányi (Tóth Gy. 91.p), Balázs R., Szántó, Simon
Maglód: Bene, Tatai, Borsos, Fischer, Németh R., Molnár D. (Poncok 70.p), Sándli, Seregy, Kalina, Lázár, Petric
Gólszerző: Simon 11.p (11-esből)
Sárga lapok: Szántó 84.p ill. Seregy 19.p, Sándli 36.p, Kalina 49.p, Borsos 81.p, Fischer 84.p, Németh R. 86.p, Tatai 86.p
Kiállítva: Rétsági 32.p
Schön László vezetőedző: "Gratulálok a csapatnak! Egy szervezett és jól játszó Maglódot sikerült 60 perc emberhátrányban legyőznünk, bár megkönnyíthettük volna a saját dolgunkat, ha a kínálkozó lehetőségeinkkel jobban sáfárkodunk. Véleményem szerint, a tavasz eddigi legjobb játékával sikerült megszereznünk a három pontot."