Döntetlen a Budafok II vendégeként

Harmadik edzőmérkőzésén a Budafok BLSZ I. osztályú csapatával mérte össze erejét a DMTK.

Jól kezdtünk, de az 5. percben Szemán 20 méteres lövését Csutora védte.
A 10. percben Szántó szögletére Tóth Gy. érkezett, viszont fejese fölé szállt.
A 21. percben Balázs R. lövését ütötte ki Csutora, majd Pesti beadása után, újra Balázs R. lőtt, ezúttal a kapu mellé.
A 39. percben Tóth Gy. fordult le védőjéről, azonban 22 méteres bombáját fölé ütötte Csutora.
A 40. percben Szmola próbálkozását hárította a hazai kapus.
Fordulást követően is a DMTK maradt támadásban.
Az 51. percben Balázs R. távolról lőtt mellé, majd Kun kísérletét tolta szögletre a hazai kapus.
A 71. percben egy gyors hazai akció végén, a baloldali beadást Golda fejelte a gólvonal mögé. 1-0!
Nem kellett sokat várnunk az egyenlítésre: a 75. percben Simon indította meg a jobb oldalon az első felnőtt meccsén szerepet kapó, U19-es játékosunkat, Sajgót, aki utolérte a vonal előtt a labdát és nagy erejű lövés szerű beadása a léc alá vágódott. 1-1!
Gratulálunk Sajgó Zalánnak a remek bemutatkozásához.
Egy perccel később a győztes találatot is megszerezhettük volna, ám Szalai beadását centikkel fejelte mellé Simon.
A folytatásban újabb találat már nem esett, így döntetlennel zárult a mérkőzés.
A DMTK a következő héten kétszer lép pályára. Szerdán 16 órától az NB III-as Dabas, szombaton pedig 11 órától a szintén harmadosztályú Iváncsa otthonában vendégeskedik majd csapatunk.
Budafoki MTE II - Dunaharaszti MTK 1-1 (1-1)
Budafok, 01.23. szombat, 11:00
Budafok II: Csutora, Gamal, Kutrovácz, Somogyi, Sebők, Hajas, Irházi, Balázs S., Papp D., Vaár, Vinczellér, csereként pályára lépett: Karászi, Forrai, Németh G., Hámor, Horváth B., Golda, Györe, Szebenyi, Horváth T., Harsányi, Nagy E.
DMTK: Palásthy (Gyatyel 46.p), Vitányi (Szalai 46.p), Wágner (Rétsági 46.p), Gulyás, Pesti (Kozári 63.p), Szemán (Búrány 46.p), Szmola (Tóth F. 46.p), Balázs R., Pataki (Sajgó 46.p), Szántó (Kun 46.p), Tóth Gy. (Simon 46.p)
Gólszerzők: Golda 71.p ill. Sajgó 75.p