Döntetlen a Veresegyház ellen

A Pest megyei I. osztály tizenegyedik fordulójában a Veresegyház VSK-t látta vendégül első számú felnőtt csapatunk.

A mérkőzés előtt Halottak napja alkalmából "örökös kis kapusunkra", Jobbágy Tamásra emlékezett a DMTK csapata.
Az első lehetőség a vendégek előtt adódott: a 11. percben Ondrik indult el a labdával és 20 méterről jócskán a kapunk fölé lőtt.
Nem sokkal később egy beadás után a hosszún érkező Németh Á. tekert fölé.
A 28. percben egy szabadrúgást követően Tóth Gy. fejelte le a labdát Szalay elé, aki 12 méterről a léc fölé bombázott.
A 34. percben szép akciót vezettünk, aminek végén Kozári passzolt Mendebaba elé, azonban az ő próbálkozása fölé szállt.
A 45. percben Vitányi erőszakosan tartotta meg a labdát a bal oldalon, majd középre ívelt, ahol Kozári lőtt, de a védőjéről lepattant a labda. Ez így lett jó Bírónak, aki 15 méterről, kapásból a hosszú alsóba tüzelt. 1-0!
Fordulást követően nem sokkal Tóth Gy. forgatta meg védőjét, de kísérletébe bele tudtak lépni.
Az 56. percben Bőgér lövését Gyatyel fogta.
Az 59. percben Bábik T. tekert a hosszú oldalra balról, ahol Bíró érkezett, ám fejese a kapu mellé szállt.
A 61. percben Bábik T. szabadrúgása után, a lecsorgó Bíróhoz került, viszont ezt ezúttal mellé lőtte játékosunk.
A 78. percben Kozári szabálytalankodott Ondrikkal, aki eközben lekönyökölte őt. A játékvezető hosszas tanakodás után, Kozárinak felmutatta második sárga lapját, míg Ondrikot egyből piros lappal kiállította, így tíz a tíz ellen folytatódott a játék.
A 88. percben szögletet végzett el a Veresegyház. A bal oldalon Pápaihoz került a labda, aki középre ívelt. A hosszún érkező veresegyházi játékos visszafejelte a játékszert, ami egy lövés után a felsőlécen csattant, a kipattanót pedig Cseri fejelte a gólvonal mögé. 1-1!
Az utolsó percben mégis megnyerhettük volna a találkozót: egy szöglet után Mészáros szedte össze a kipattanót és a kapu fölé tekert.
A mérkőzés összképét tekintve, igazságosnak mondható döntetlen született. A mieink továbbra is a második helyen állnak a tabellán és legközelebb Csomádon, a Cso-Ki otthonában lépnek pályára, szombaton 13:30-kor.
Dunaharaszti MTK - Veresegyház VSK 1-1 (1-0)
Dunaharaszti, 150 néző, vezette: Tóth Sz. (Berki A., Kovács L.)
DMTK: Gyatyel, Szalay, Wágner, Patály, Vitányi, Bíró, Mendebaba, Kozári, Pataki, Bábik T. (Mészáros 74.p), Tóth Gy.
Veresegyház: Hosszú, Kovács G. (Egervári 73.p), Balázs, Rása, Pálinkás, Bőgér (Gálos 66.p), Ondrik, Maczkó (Számpor 84.p), Nagy A., Németh Á. (Cseri 46.p), Pápai
Gólszerzők: Bíró 45.p ill. Cseri 88.p
Sárga lapok: Mendebaba 34.p, Bíró 51.p ill. Németh Á. 29.p, Kovács G. 65.p, Rása 80.p
Kiállítva: Kozári 78.p ill. Ondrik 78.p
Halász Gyula vezetőedző: "Ismét pontokat vesztettünk egy agresszív, jó csapat ellen, most az utolsó percekben. A kapott gólunk előtt, több hiba csúszott a játékunkba, ami ilyen formában nem jellemző ránk. Sajnálom, mert addig igazán veszélyes lehetősége, illetve helyzete nem volt ellenfelünknek. Javítanunk kell a hibáinkat a jövőheti edzéseken."