Fontos siker a Dunavarsány ellen

A Pest megyei I. osztály kilencedik fordulójában a Dunavarsányt látta vendégül első számú felnőtt csapatunk.

Nem kellett sokat várni az első helyzetre, hiszen a 6. percben Szemán szögletét Szalay csúsztatta fölé.
A 11. percben egy lövés után pattant a labda Kozári elé, aki egyből ráollózta a játékszert, azonban Boros a felsőlécre ütötte a próbálkozást.
A 18. percben Szemán nagy erejű szabadrúgását védte Boros.
A 20. percben Szemán szögletére ellentmondást nem tűrően robbant Tóth Gy. és védhetetlenül fejelt a léc alá. 1-0!
A 27. percben Rétsági beadására Tóth Gy. érkezett, a lövése kipattant, majd a lecsorgóra berobbanó Vitányi elől, az utolsó pillanatban mentett az egyik védő.
A 28. percben Rétsági gurított Tóth Gy. elé, az ő bombája viszont centikkel a kapu mellé szállt.
A 32. percben Kozári ütközött Patkóval a tizenhatosonkun belül, a játékvezető pedig egyből a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Králik állt és magabiztosan értékesítette a tizenegyest. 1-1!
Az egyenlítő találat után, két nagy helyzete is volt a Varsánynak. Előbb Ladányi sarkalt Huller elé, de az ő próbálkozását Gyatyel védte, majd egy beadást követően Patkó emelt a felsőlécre.
A 39. percben Szalay beívelését Vitányi centikkel helyezte a kapufa mellé úgy, hogy közben védője lerántotta őt, viszont ezen az oldalon a tizenegyes elmaradt...
A 42. percben Mag szabálytalankodott a félpályánál, amiért sárga lapot kapott és, mivel volt már neki egy, így tíz főre fogyatkoztak a vendégek.
A 44. percben Wágner tört előre és 16 méteres lövését Boros hárította, a kipattanót pedig Pataki tekerte fölé.
Fordulást követően sem változott a játék képe, mi irányítottuk a játékot, míg a Dunavarsány kontrákra rendezkedett be.
A 46. percben Kozári lövését ütötte ki Boros.
A 48. percben Vitányi játszott Kozári elé, aki 15 méterről, okosan, a hosszú alsóba helyezett. 2-1!
Az 54. percben Szemán szabadrúgása vágódott a kapu mellé.
Két perccel később Patály próbálkozott, de az ő kísérletét is hárította Boros, sőt a lecsorgóra érkező Tóth Gy. lövését is kivédte a remek napot kifogó hálóőr.
Néhány perc múlva Mendebaba került lövőhelyzetbe, ám Boros eszén ő sem tudott túljárni.
A 83. percben egy szöglet utáni lecsorgót Mészáros lőtt rá, viszont Csizmadia a gólvonalról kivágta a labdát.
Az utolsó pillanatokban lezárhattuk volna végképp az összecsapást, de Mészáros beadását Tóth Gy. a kapufára fejelte, ahonnan kifelé pattant a labda.
Összességében megérdemelten szereztük meg az újabb három pontot, így továbbra is az első helyen állunk.
Csapatunk legközelebb a 15. helyen álló Százhalombatta otthonába látogat, ahol szombaton 14 órakor kezdődik majd az összecsapás.
Dunaharaszti MTK - Fémalk-Dunavarsány 2-1 (1-1)
Dunaharaszti, 200 néző, vezette: Fodor Zs. (Bíró Zs., Kovács T.)
DMTK: Gyatyel, Szalay, Wágner, Patály, Kozári, Mendebaba, Szemán (Szmola 84.p), Pataki (Mészáros 78.p), Rétsági, Vitányi, Tóth Gy.
Dunavarsány: Boros, Sipos (Csizmadia 53.p), Sós (Bán 85.p), Schmidtka, Meiszter, Huller (Kis R. 61.p), Králik, Mag, Galambos, Ladányi, Patkó
Gólszerzők: Tóth Gy. 20.p, Kozári 48.p ill. Králik 32.p (11-esből)
Sárga lapok: Rétsági 38.p, Pataki 40.p, Mendebaba 72.p, Patály 80.p ill. Schmidtka 59.p, Kis R. 82.p, Králik 85.p
Kiállítva: Mag 42.p
Halász Gyula vezetőedző: "Izgalmas mérkőzést játszottunk egy erős varsányi csapattal. Az első félidőben mindkét oldalon voltak helyzetek, amelyekből egyet-egyet értékesített mindkét csapat. A második félidőben már teljesen átvettük az irányítást, igaz a kiállítás is közrejátszott, majd sikerült megduplázni találataink számát. Ezekután is sorra alakítottuk ki a helyzeteinket, de a vendég hálóőr remek védéseinek köszönhetően, nem sikerült újabb gólokat szereznünk. Gratulálunk csapatunknak!"