Igazságos döntetlen a Pilis ellen

A Pest megyei I. osztály hetedik fordulójában a Pilist látta vendégül első számú felnőtt csapatunk.

A 2. percben a Pilis veszélyeztetett először, amikor Dombai lépett meg a jobb oldalon, de közeli lövését Gyatyel bravúrral hárította.
A 10. percben Patály 28 méterről végezhetett el szabadrúgást, ami kevéssel szállt a kapu fölé.
Egy perccel később egy kipattanó labdát Tóth Gy. lőtt kevéssel mellé.
A 13. percben egy eladott labda után vezethetett kontrát a Pilis. A gyors akció végén jobbról érkezett a beadás, középen pedig Krizsán B. mindenkit megelőzve a rövid sarokba pörgetett. 0-1!
A 17. percben egy szemre is tetszetős akciót vezettünk, Bíró-Mendebaba-Patály összjáték után, utóbbi helyezett mellé.
A 22. percben Krizsán B. távoli lövése tévesztett célt.
A 37. percben Szmola kapott remek labdát a tizenhatoson belül, ám mielőtt lőhetett volna játékosunk, védője buktatta őt. A megítélt tizenegyest Bíró magabiztosan értékesítette. 1-1!
A 41. percben kis híján a vezetést is átvettük, amikor Tóth Gy. váratlan bombáját Félix remek vetődéssel védte.
A félidő zárásaképp Bábik T. beadásánál Kozári emelkedett a legmagasabbra, viszont fejesét lehúzta Félix.
Az 50. percben Patály nagy bedobása csúszott meg egy fejen középen, ami így lett jó Bábiknak, ám az ő lövése sem talált utat a hálóba.
Az 52. percben újra Krizsán B. került nagy helyzetbe, azonban Gyatyel újabb remek védést mutatott be.
Az 56. percben Bábik T. szabadrúgására Patály robbant be, ám közeli próbálkozása fölé szállt.
Ezt követően már csak a mezőnyben gyűrték egymást a felek, nagyobb helyzetek nélkül. A 93. percre még maradt egy kiállítás, amikor a játékvezető Bíró becsúszását ítélte meg szabálytannak úgy, hogy piros lappal büntette játékosunkat.
A folytatásban viszont újabb találat nem esett, így igazságosnak mondható döntetlennel zárult az összecsapás.
A mieink legközelebb szombaton, 15 órakor, a Maglód otthonában lépnek majd pályára.
Dunaharaszti MTK - Pilisi LK-Legenda Sport 1-1 (1-1)
Dunaharaszti, 200 néző, vezette: Moldván I. (Kara P., Csatlós A.)
DMTK: Gyatyel, Szalay, Wágner, Rétsági, Vitányi, Kozári, Mendebaba, Bíró, Szmola (Bábik T. 37.p), Patály, Tóth Gy. (Mészáros 67.p)
Pilis: Félix G., Komonyi, Sárán, Dombai (Sipos 58.p), Csikós (Félix K. 71.p), Miklósvári, Maka, Krizsán M., Barcsai, Krizsán B. (Kicska 77.p), Gyökér
Gólszerzők: Bíró 37.p (11-esből) ill. Krizsán B. 13.p
Sárga lapok: Szalay 37.p, Kozári 60.p, Patály 77.p ill. Miklósvári 32.p, Krizsán M. 36.p, Komonyi 37.p, Sárán 57.p, Sipos 85.p
Kiállítva: Bíró 93.p
Halász Gyula vezetőedző: "Rosszul kezdtük a mérkőzést és súlyos egyéni hibáknak köszönhetően ellenfelünk szerzett vezetést. Szünetig még sikerült egyenlítenünk, de a második félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán!"